ITALIJA

1645m. Venecijoje buvo atidaryta pirmoji pasaulyje kavinė, todėl Italija yra vadinama pasaulio kavos namais, kuri apkrėtė kitas šalis kavos gėrimo svarba bei savitais ritualais, italams happy new year 2017 kava tai ne paprastas puodelis prablaškančio gėralo tai dalis kultūrinio paveldo bei meno forma apipinta įvairiais papročiais, tradicijomis. Italijos kavos ritualą geriausiai apibūdina posakis “gulp and run” (nugurk ir bėk) nes Italijoje įprasta užeiti į barą staigiai išgerti akis pramerkiančio espresso ir eiti toliau.

PRANCŪZIJA

Prancūzai dažniausiai kavą geria namuose pusryčiu metu. Kavą jie geria daug silpnesnę nei italai balintą pienu, dideliuose puodeliuose. Dubenėlio formos puodeliai pasirenkami, nes juose lengva mirkyti kruasaną, o tai yra prancūzų pusryčių ritualas.

JAV

Kavos gėrimo vieta ir laikas Amerikoje nėra toks svarbus kaip Europos šalyse, žmonės kavą dažniausiai geria popieriniuose, dideliuose puodeliuose kada tik užsigeidžia. Tokią įtaką padarė Starbucks, kuris suprato, kad amerikiečiai iš tiesų nemėgsta tikros, stiprios kavos skonio todėl į kavą pradėjo pilti pieną bei skanino ją įvairiausiais sirupais. Amerikiečiai kavą nešiojasi visur su savimi eidami į darbą, pasivaikščioti, apsipirkti ar tiesiog susitikti su draugais.

TURKIJA

Turkijoje kava vaidina svarbų vaidmenį žmonių socialiniame, religiniame bei politiniame gyvenime. Pavyzdžiui, moterys yra smerkiamos jeigu iki vedybų neišmoksta pagaminti geros kavos savo vyrui.

ŠVEDIJA

Švedijoje kava yra siejama su atsipalaidavimo ir dalinimosi metu vadinamu “fikka”. Per “fikka” mokyklose ir darbe švedai turi gerti kavą, valgyti torto ar “cannelbulla” (švediškos cinamoninės bandelės). Tai socializacijos ritualas, atsisakymas gerti kavą laikomas dideliu įžeidimu.

INDIJA

Nors Indija laikoma arbatos šalimi tačiau net ir čia kava yra labai svarbi. Šioje šalyje kavos paruošimo būdas yra unikalus. Pupelės kruopščiai kepinamos, šlifuojamos ir maišomos su palmių cukrumi, įpilama vandens ir verdama specialiame inde.

AUSTRIJA

Pagrindinis Austrijos kavos namų bruožas – jauki atmosfera. Galimybė atsipalaiduoti, gerai pailsėti ir atsitraukti nuo tuštybės yra ypač vertinama šioje šalyje, o dar geriau kai šią ramybę papildo garuojantis puodelis kavos.